Yaşam

Turgay Tanülkü: Her anneler gününde eşimden özür dilerim

Turgay Tanülkü’nün katıldığı ‘Zaman Matinesi’ programında kendisi ile ilgili itiraf ettiği gerçekler izleyenleri oldukça şaşırttı. Tanülkü’nün samimi açıklamaları hüzne boğdu.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Birçok diziden tanınan ünlü oyuncu Turgay Tanülkü’nün, TRT1’de yer alan ‘Zaman Matinesi’ programında samimi açıklamalarda bulunması izleyenleri hüzne boğdu. 12 Eylül olaylarında yaşadığı sıkıntılar ve gördüğü işkenceler sonucu baba olma yetisini kaybettiğini açıkladı. Baba olamayacağını öğrendikten sonra başka çocukların bakımlarını üstlenen ve genellikle ıslahevlerinden olan çocuklarla ilgilendiğini dile getiren Tanülkü şunları söyledi:

“Çocuğum olmayacağını 19 yaşımda öğrendim. Eşime de söyedim. ‘Zehra’ dedim, ‘benden çocuk bekleme.’ Onun için, anneler gününde hep özür dilerim karımdan. Ona bir evlat veremedim diye. O da ‘Yok, ben çocuk olsun diye evlenmiyorum. Yol arkadaşım…’ dedi. İşte o söyledi. ‘Gel, çocuklara bakalım’ dedi. Öyle başladık biz bu işe. Ama şimdi 26 tane evlat, 8 tane de torun var. Onlar çiçekler gönderiyor. Herhalde Türkiye’deki en çok çiçek alan anne Zehra’dır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir