Yaşam

Perihan Savaş: Sinirlenince kaşını çatamayan oyuncu değildir!

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan Perihan Savaş, geçtiğimiz günlerde 32.Ankara Film Festivali’nde Aziz Nesin Emek Ödülü’ almıştı. Şimdiler de röportaj veren Perihan Savaş, oyunculukla ilgili samimi açıklamada bulundu.

Posta Gazetesinde Oya Çınar’a konuşan usta oyuncu Perihan Savaş, her zaman doğallıktan yana olup neyi nasıl yapması gerekiyorsa onu yapmaktan da gocunmadığını söyledi. Verdiği röportajda kendisine yöneltilen “Ekranda filtre kullanmadığınızı fark ettim. Bu konuya nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna şöyle bir cevapta bulundu:

“Asla! Düşünün, ‘Çukur’da dört çocuğun annesini oynadım. Biraz erken doğursaydım benim de onların yaşında çocuğum olurdu zaten.  Tersi olması gerekirken, sokakta görünce “Ekrandakinden ne kadar gençsiniz” diyorlar. “E, dört tane kazık kadar çocuğum var orada, nasıl pırıl pırıl görüneyim?” diyorum. (Gülüyor) Yok efendim şuram kırışık çıkmış, şuram sarkık çıkmış. Hiç böyle kaprislerim olmaz. Rolüm neyi gerektiriyorsa onu yaparım. Aksi halde; sinirlenince kaşımızı çatamıyorsak, her şeye şaşkın ördek gibi bakıyorsak oyuncu değilizdir zaten. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir