Yaşam

Kaza mı sabotaj mı? Alec Baldwin olayında bomba gelişme…

Amerikalı aktör Alec Baldwin’in Rust adlı filmin çekimleri sırasında kazayla görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i öldürmesi tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Film setinde yaşanan felaketin ardından silahın arkasındaki isim ortaya çıktı.

Ünlü aktör Alec Baldwin, 21 Ekim’de Rust filminin çekimleri sırasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins‘i kaza sonucu öldürmüştü. Baldwin’in silahından çıkan kurşun sebebiyle yaşanan kaza sonrasında yer yerinden oynadı.

Halyna Hutchins‘in ölümüne sebep olan merminin silaha nasıl girdiği ise sosyal medyada tartışma konusu haline geldi. Setin silah sorumlusu Hannah Gutierrez-Reed’in baş süpheli olduğu olay sonrasında “Kaza mı yoksa sabotaj mı?” sorusu gündeme geldi. 

Dünya basınında büyük yankı uyandıran olayın sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başladı. Los Angeles Times‘a sızdırılan yeni belgelerde; kazaya sebep olan silahın nereden geldiği açıklandı.

“Rust” filminin silah sorumlusunun Gutierrez-Reed‘i öneren kişinin 51 yaşındaki bir silah uzmanı Seth Kenney olduğu öğrenildi ve Kenney’nin filme silahı temin eden şirketin sahibi olduğu açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Gazeteye açıklamalarda bulunan kaynaklar; Kenney’in bir nevi “Akıl hocası” olarak ekipte yer aldığını ancak kendisinin sette kimse tarafından görülmediğini söyledi. Ölümle sonuçlanan skandal kazada tüm oklar Seth Kenney‘e çevrildi.

NE OLMUŞTU?

Sosyal medyada günlerce konuşulan olayın ardından Rust filminin setinden bir facia haberi daha geldi. Sette yapım görevlisi olarak çalışan Jason Miller, zehirli bir örümcek tarafından ısırıldı. Apar topar hastaneye kaldırılan Miller’ın kolunu kaybetme riski olduğu öğrenildi. 

TRUMP KONUYA DAHİL OLDU! “O HASTA BİR ADAM”

Dünyaca ünlü aktör Alec Baldwin‘in Rust filminin çekimleri sırasında yaşadığı akıl almaz kaza, gündeme bomba gibi düştü. Görüntü yönetmeni Halyna Hutchins, Baldwin’in film için kullandığı silahtan çıkan kurşun sonucu yaşamını yitirmişti. Bunun üzerine tüm gözler setin silah sorumlusuna doğru çevrilmişti.

Setin silah sorumlusu Gutierrez-Reed avukatı aracılığıyla, kazanın olduğu gün silahı kontrol ettiğini söyleyerek “Asıl soru bu mermiyi oraya kim, neden koydu olmalı?” şeklinde şüpheli bir soru yöneltmişti. 

Bir radyo programına katılan Eski ABD Başkanı Donald Trump, yaşanan kazayla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Trump, Alec Baldwini hedef alarak “O hasta bir adam. Onunla ilgili bir sorun var. Onu yıllarca izledim. Muhabirlerle yumruk yumruğa kavga ediyor, O bir guguk kuşu. O bir deli. Demek istediğim, onu yıllardır görüyorum. Beni taklit etmenin kötü bir iş olduğunu düşündüm. Ve genellikle, böyle biri olduğunda, bilirsin, bence onunla bir ilgisi vardı.” ifadelerini kullandı.

Baldwin daha önce katıldığı bir Talk Show’da Trump’ın taklidini yapmasıyla çok konuşulmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir