Yaşam

Derya Baykal, Ferhan Şensoy paylaşımı hakkında ilk kez konuştu!

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden usta tiyatrocu Ferhan Şensoy’un vefatının ardından eski eşi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla herkesi duygulandırmıştı. Baykal, o paylaşımla ilgili ilk defa konuştu.

Ünlü oyuncu Derya Baykal, geçtiğimiz aylarda yaşamını yitiren eski eşi Ferhan Şensoy‘u anmak için sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşımda bulunmuştu. Eski eşi ile sahneledikleri tiyatro oyunundan bir bölümü takipçileriyle paylaşan Baykal’ın gönderisine düştüğü not herkesi meraklandırmıştı.

“FAZLA ANLAM YÜKLEMEYİN!”

Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşan “Neler Oluyor Hayatta” programına konuk olan Deryal Baykal, merak edilen paylaşımıyla ilgili ilk kez açıklamalarda bulundu. Yaşananların ardından ilk kez konuşan Baykal, “Ferhan’la birlikte oynadığım, çok sevdiğim, iki saf aşığın hikayesini anlatan bir oyundu. Bir ağıt olduğu için içimden onu koymak geldi. Fazla anlamlar yüklemeyin, başka bir amaç yok” ifadelerini kullandı.

Ferhan Şensoy’a olan sevgisini ve saygısını dile getiren Baykal, “Ferhan Şensoy benim çocuklarımın kıymetli babası, torunlarımın dedesi, benim dostum” şeklinde konuştu.

NE OLMUŞTU?

Türk tiyatrosunun nadide isimlerinden Ferhan Şensoy, haziran ayında geçirdiği anjiyo sebebiyle bir süredir İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşam savaşını kaybeden Şensoy, kalp damar hastalıkları ve solunum yetmezliği nedeniyle 31 Ağustos’ta hayatını kaybetti.

Usta oyuncunun 1988 yılında nikah masasına oturduğu ve 2 çocuğunun annesi olan eski eşi Derya Baykal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duygulandırdı. Eski eşine bugün bir kez daha veda eden Baykal, birlikte sahneledikleri tiyatro oyunundan bir kısmı Instagram hesabından paylaştı. Baykal, paylaşımının altına “Aşkımızın Gemisi Fındık Kabuğu oyy…Ah güle güle ustam” şeklinde not düştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir