Yaşam

Tuğrul Bey’in buyruğu ola! Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölüm fragmanı! Alparslan konusu nedir?

Pazartesi akşamları izleyicisiyle buluşan Alparslan Büyük Selçuklu yeni sezonla ekranlara merhaba dedi. İlk bölümde Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey, veliahtını tayin edeceği gün, Bizanslıların Türkmenleri kılıçtan geçirdiği haberini aldı. Peki, Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan hangi kanalda? Uyanış Büyük Selçuklu Alparslan dizisi oyuncuları kimler?

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Anadolu’ya sefer emri verdi. Sefere giden Selçuklu Meliklerine gizemli suikastçılar saldırdı. Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderdi. Bölümün akabininde Alparslan Büyük Selçuklu 2. (36.) bölüm fragmanı yayınlandı.

Aylardır heyecanla beklenen Alparslan Büyük Selçuklu ilk bölümüyle izleyicilerini ağırladı. Heyecan dolu bölümde Bizans İmparatoru, Türkmenlerle olan sorunların çözülmesi için General Dukas ve Yüzbaşı Romen Diyojen’i Ani’ye gönderir. Ancak Ani Tekfuru Kekavmenos’un oğlu Yannis’in yaptığı hata, Sultan Tuğrul’un savaş kararı almasına yol açtı. Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Alparslan’ın kutlu yolculuğu başladı. Alparslan Büyük Selçuklu 2. bölüm fragmanı izleyici karşısına çıktı.

BOMBA TRANSFER!

Barış Arduç, Fahriye Evcen ve Mehmet Özgür’ün ardından merakla beklenen diziye Yurdaer Okur dahil oldu. Akli Film’in sahibi yapımcı Emre Konuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Okur’un kadroya dahil olduğunu duyurdu. Konuk, paylaşımında, “Yıllar önce yönetmen olarak televizyona çektiğim ilk projemin başrollerindendi. Şimdi yeniden bir aradayız. Kadim dostum Yurdaer Okur, Alparslan: Büyük Selçuklu dizimizde” ifadelerini kullandı. 

  • TRT1’in çok ses getiren dizisi olan Uyanış Büyük Selçuklu’nun devamı olacak olan Alparslan dizisine yeni oyuncular katılmaya devam ediyor. Mehmet Özgür, Mim Kemal Öke, Erdinç Gülener, Barış Bağcı ve Esila Umut’un da kadrosunda yer aldığı dizinin yönetmeni Çağatay Tosun oldu. 

ALPASLAN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Bir son dakika değişikliği olmazsa 4 sezon olarak planlanan dizide 2. sezonda gelindi. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin ikinci sezonunda Melikşah devri kapanıyor. Geriye dönecek anlatımla ilerleyecek dizide 3 sezon boyunca Sultan Alparslan dönemi işlenecek. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi yapımcısı Emre Konuk geri adım atmadı. Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin adı ve oyuncuları komple değişerek yeni bir hikaye ile ekranlara gelecek. Uyanış Büyük Selçuklu dizisi artık Alpaslan olarak ekranlara gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir