Yaşam

Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun’u gerçek adı ne? Esila Umut kimdir ve kaç yaşında?

Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde yer alan oyuncu kadrosu dikkat çekiyor. Diğer yandan dizide “Gevher Hatun” karakterine hayat verecek olan Esila Umut’un hayatı da merak edilen unsurlar arasında yer alıyor. Peki Alparslan Büyük Selçuklu Gevher Hatun’u gerçek adı ne?

TRT 1 ekranlarında bu akşam ilk bölümleriyle izleyenlerin Alparslan: Büyük Selçuklu’nun oyuncu kadrosu dikkat çekiyor. Dizide yer alan Gevher Hatun’un kim olduğu, tarihte gerçekte yaşayıp yaşamadığı merak ediliyor.  Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde yer alan Gevher Hatun tarihte yaşamış gerçek bir kişidir. Gevher Hatun bilinmeyen bir tarihte Gazneli III. Mesud ile evlenerek onun ikinci karısı olan Selçuklu prensesiydi.

Oyunculuğa küçük yaşta başlayan Esila Umut oynadığı yapımlardaki performansı ile adından söz ettirmeyi başardı. 

PEKİ ESİLA UMUT KİMDİR?

Esila Umut Alparslan dizisinde Cevher Hatun rolünü canlandırmaktadır. Esila Umut 2021 yılında İzmir’de doğdu. 20 yaşında olan genç oyuncunun İzmir’de yaşadığı ve oyunculuğa ilgisinin çok küçük yaştan itibaren başladığı biliniyor. Oyunculuk kariyerine yeni başlayan ve adını daha yeni yeni duyuran Esila Umut oyunculuğu ile izleyenlerden tam not almayı başardı.

  • İlk olarak Sevdam Alabora dizisinde rol almıştı.
  • Esila Umut daha sonra Star TV’de yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide Pelin karakterinin küçüklüğünü canlandırmıştı.
  • Ardından 2020 yılında yayınlanan Akrep adlı dizide de İpek karakterini canlandırdı.
  • Esila Umut sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir