Yaşam

38 yaşındaki Nusret Gökçe’nin İskoçları şaşırttı! Altın pizza üretti…

Ünlü işletmeci Nusret, sosyal medyayı en aktif kullanan ünlülerin başında geliyor. ‘Salt Bae’ (tuzlama) hareketiyle dünya çapında şöhret sahibi olan Nusret Gökçe’nin İngiltere basının gündemine yerleşti. 38 yaşındaki Gökçe, tüm dünyadaki restoranlara ilham olmaya devam ediyor. İskoçya’daki bir işletme, Gökçe’nin altın kaplamalı bifteğinden ilham alarak 24 ayar altınla süslenen bir pizza üretti.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

İskoçya’nın Glasgow kentindeki bir restoran dünyaca ünlü şef Nusret Gökçe’den ilham alarak 24 ayar altınla kaplanmış bir pizzayı menüsüne ekledi. 

“Salt Bae” lakaplı şefin yaklaşık 11 lin liralık altın kaplama bifteği Hollywoood ünlüleri ve iş insanları tarafından büyük ilgi görürken Nonna Said adlı restoranın “Gold Digger” (Altın Avcısı) adlı pizzası yalnızca 6,30 sterline (yaklaşık 83 lira)  mal oluyor.  

nusret altın pizza

Tuz serpme hareketiyle dünya çapında ünlenen Nusret Gökçe son paylaşımıyla olay oldu.  Nusret Gökçe’nin Londra’daki restoranı, İngiliz basını ve sosyal medyasında geniş yer bulmaya başladı.

nusret ingiliz basınında

Geçtiğimiz haftalarda Londra’nın merkezinde yeni bir şube açan ve restoranındaki fiyatlarla gündem olan Gökçe,  bu kez restoranının iş ilanıyla dikkat çekti. Restoran için şef arayan Nusret, çalışacak kişiye saatlik olarak ödeme yapacak. Şef için biçilen saatlik ücret ise 12 sterlin artı bahşişler olarak belirlendi.

ET İÇİN 50 SAAT ÇALIŞACAK

Şefin alacağı saatlik ücreti restorandaki yemeklerle kıyaslayan The Sun gazetesi, menüdeki patates püresiyle aynı olduğuna vurgu yaptı. Şefin restorandaki etlerden yemek istemesi halinde ortalama 600 sterlinlik fiyatlar için 50 saatten fazla çalışması gerekecek.

nusretin iş ilanı

Instagram üzerinden çıraklık yıllarında çekilen bir fotoğrafını yayınladı.

nusret yeni hedefini açıkladı

Ünlü işletmeci son olarak paylaştığı fotoğrafın altına; “Uzaya ilk restaurantı ben açacağım bak sonra demedi demeyin” notunu düşerek yeni hedefini açıkladı.

ALTIN KAPLAMA BİFTEK

Telegraph gazetesinin restoran eleştirmeni olan William Sitwell, 315 pounda sipariş ettiği bifteğin menüde bulunan en pahalı ürün olmamasına şaşırmış olduğunu ve gözünün 635 poundluk altın kaplama bir ete takıldığını belirtmişti.

Restoran için öncesinde bir tanıtım yapılmadı. Londra’daki restoranın tanıtımı ise sosyal medya üzerinden gerçekleşen adisyon paylaşımlarıyla oldu.

nusret altın kaplamalı biftek

Ünü ülke sınırlarını aşan restoran zincirleri sahibi olan Nusret Gökçe, maden işçisi bir babanın 5 evladından birisidir.

Sosyal medya hesabından o günlere ait bir fotoğrafını paylaşan Nusret Gökçe 22 yıl önceki kareye “Bu ciddi bir iş” notunu düştü. İşte Nusret Gökçe’nin çocukluk hali…

Nusret Gökçe paylaşımına “Bu ciddi bir iş, 22 yıl önce. Bostancı Civ Civ Mahallesi” notunu yazdı.

nusret 16 yaşındaki hali

Nusret Oscar ödüllü ABD’li aktör Al Pacino ile bir araya geldi. Gökçe, ünlü aktör ile olan fotoğraflarını sosyal medya hesabından “Bir hayalim daha gerçek oldu” notuyla paylaştı.

Nusret’in ‘Scarface’ (Yaralı Yüz) filmini çok sevdiği ve etkisinde olduğu sık sık gündeme geliyordu. Nusret ile davalık olan garsonlar açıklamalarında “Kendini o filmdeki mafya babası Tony Montana sanıyordu. O havalarda dolaşıyordu” ifadelerini kullanmıştı.

Instagram’da paylaştığı videolarla oldukça ilgi çeken Nusret Gökçe, ABD’de dördüncü restoranının açan Nusret Gökçe, sosyal medyadan bir mesaj yayınladı. Gökçe’nin ABD’de Miami, New York ve Boston’da da restoranları bulunuyor.

Dünyaca ünlü yıldızları restoranlarında ağurlayan Gökçe’nin Instagram’da 33,7 milyon takipçisi var.

NUSRET’İN AĞIRLADIĞI DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

Nusret’in özel olarak servis ettiği yemeklerden ziyafet çeken Kolombiyalı yıldız şarkıcı ünlü şefle özdeşleşen saltbae hareketini yaptı. Maluma o anları yaklaşık 60 milyon takipçili Instagram sayfasına da taşıdı.

Gianni Infantino

Nusret, Dubai’deki restoranında FIFA başkanı Gianni Infantino’yu ağırladı.

Nusret, her zamanki şovunu Infantino yanında da gerçekleştirdi. FIFA başkanı, Nusret’in şovu karşısında “O bir efsane” yorumunu yaptı.

Karim Benzema

Cezayir asıllı Fransız millî futbolcu Karim Benzema, Nusret’in Dubai’de şubesini ziyaret etti. Nusret’in elleriyle servis ettiği lezzetlerle ziyafet çeken Benzema, saltbae hareketi yaptı.

Dr. Mehmet Öz 

Nusret Gökçe’nin New York’taki restoranın konuğu, Dr. Mehmet Öz oldu. Video’larını Instagram’dan paylaşan ikiliden Dr. Öz, “Onunla gurur duyuyoruz. Bu kadar uzakta Türk yemeklerini konuştuk. Ben kabak dolmasını çok özlüyorum” dedi. Gökçe ise, “Ben de annemi özlüyorum, bir yıldır görmüyorum. Börek ve dolmaları fantastiktir. İstanbul’a gidip, börek yiyeceğiz” sözleriyle güldürdü.

Nusret ve Falcao

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir