Yaşam

MasterChef’te elenen isim! 7 Kasım 2021 MasterChef elenen kişi belli oldu

Fenomen yemek yarışması programı MasterChef’te heyecan hızla devam ederken, yarışmacılar da bir bir elenmeye devam ediyor. Eleme potasında olan Hasan, Emre, Dilara, Burcu, Mert ve Pelin arasında elenen isim herkesi şoke etti.

MasterChef 2021’nin son eleme bölümünde heyecan dolu anlar yaşandı. Haftanın eleme adayları Hasan, Emre, Dilara, Burcu, Mert ve Pelin’di. 

Yarışmada ilginç bazı anlar yaşandı ve MasterChef’te bir ilk gerçekleşti. Burcu, yemek yaptığı sırada Hasan’ın ürününden kullandığı için direkt eleme potasına gitti.

KİM ELENDİ?

Emre, Mert ve Pelin ise kötü bir tabak çıkardığından potaya giden isimler oldu. Elemeye kalan dört isim Danilo Şef’in dalgalar adlı tabağını başarılı şekilde yapmak için yarıştı.

Mert ve Burcu elemeden son anda kurtuldu ve yarışmaya veda eden Emre oldu.

Mehmet Şef, Emre’ye “Açıkçası seni ilk 5’te görüyordum” dedi.

Somer Şef de “Çok üzgünüm Emre. Kaybettiğin için değil vazgeçtiğin için üzgünüm” açıklamasında bulundu.

Elendikten sonra açıklama yapan Emre, şunları söyledi:

“Buraya başvurmadan önce kendimi dağıtmıştım. Buraya gelmek için 6 ay hazırlandım, kendimi hazırladım. Toparlandım, eski Emre’den eser kalmadı. Ama ister istemez duygusallık oluyor. Buraya gelmek hep hayalimdi şefim. Burada olmak gurur verici bir şey. Tadında bıraktım. Ne kadar arkadaşlar olsa da burada bazen insan çok yalnız hissediyor. Ailemle konuşmaya ihtiyacım oluyor. Kafamı toparlayamadım, bahane değil.”

MASTERCHEF EMRE KİMDİR? EMRE BÜBER KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

MasterChef Emre Büber, aslen Konya Bozkırlı ve şu an 26 yaşında. Evli ve bir çocuk babası olan Büber yarışmaya Avusturya’dan katılıyor. Dedesi ve ailesi 1969 yılında Avusturya’ya giden Emre Büber de burada dünyaya geldi, fakat 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Liseyi açıktan okuyarak tamamlayan sevilen yarışmacı, 2015 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nda Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünden mezun oldu.

MasterChef Emre Büber, 4 yıl Antalya’da animatörlük yaptıktan sonra 19 yaşında tekrar Avusturya’ya döndü. 2 yıl süpermarkette çalıştıktan sonra yaklaşık 3-4 yıl kadar profesyonel olarak mutfakta çalıştı. Avusturya’da şırdan kokoreç, ve Adana şiş yapan bir mekanda çalışan Emre Büber, dünyaca ünlü İngiltereli şef Jamie Oliver’la da çalışma imkanı buldu. Yemek yapmayı sevdiğini dile getiren Emre Büber, doğal ürünler yetiştirerek onları sezonunda kullanmayı hedefliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir