Yaşam

Milyoner’de kimyacıyı eleyen kimya sorusu! Cevaba herkes şoke oldu…

Türkiye’nin yıldız oyuncularından Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen genel kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster’in yeni bölümünde kimyacıyı eleyen kimya sorusu damga vurdu. İşte herkesin merak ettiği “Sodyumun simgesini bir kağıda yazıp sağına da hangi elementin simgesini yazarsanız bir baharatın adını da yazmış olursunuz?” sorusunun yanıtı..

ATV ekranlarının en sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster, her hafta yeni bölümleriyle izleyenlerin karşısına çıkıyor. Yarışmacılara zorlu dakikalar yaşatan yarışmanın son bölümünde yaşanan talihsiz olay herkesin dikkatini çekti. 7.500 TL değerindeki “Sodyumun simgesini bir kağıda yazıp sağına da hangi elementin simgesini yazarsanız bir baharatın adını da yazmış olursunuz?” sorusunda yarışmacı hem seyirci joker hakkını hem de yarı yarıya joker hakkını kullandı. Ancak magnezyum ve neon cevapları arasında kalan yarışmacı yanlış yanıtı vererek elendi. İşte kimyacıyı eleyen “Sodyumun simgesini bir kağıda yazıp sağına da hangi elementin simgesini yazarsanız bir baharatın adını da yazmış olursunuz?” kimya sorusunun yanıtı şöyle;

Sodyumun simgesini bir kağıda yazıp sağına da hangi elementin simgesini yazarsanız bir baharatın adını da yazmış olursunuz?

A- Neon

B- Alüminyum

C- Argon

D- Magnezyum

Doğru cevap ise A Şıkkı Neon.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir