Yaşam

Usta oyuncu Ferhan Şensoy büstü açıldı! Kızı göz yaşlarına boğuldu

31 Ağustos’ta yaşamını yitiren usta tiyatro sanatçısı Ferhan Şensoy’un ailesinin yaşadığı mahalledeki parka büstü yapıldı. Ünlü sanatçının kızı Derya Şensoy, büstün açılışında göz yaşlarına boğuldu.

Tiyatro duayeni Ferhan Şensoy, haziran ayında geçirdiği anjiyo nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Şensoy’un 31 Ağustos’ta vefatıyla sanat dünyası yasa boğulmuştu. 

Bodrum Belediyesi, Ferhan Şensoy’un ailesinin yaşadığı Geriş Mahallesi’ndeki Nevin Başara Parkı’na ünlü sanatçının büstünü yaptırdı. Heykeltıraş Esra Sağlık Şenalp‘in imzasını taşıyan büstün açılışında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Galatasaraylılar Derneği Başkanı Fidel Berber, Şensoy’un eşi oyuncu Elif Durdu, kızı Derya Şensoy ve Tarık Papuççuoğlu gibi isimler yer aldı. Tören boyunca duygusal anlar yaşayan Derya Şensoy, göz yaşlarına boğuldu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras törende şu ifadeleri kullandı:

“Ferhan Şensoy’u ilelebet yaşatmak için buradayız. Büstü yapan Esra Hocam’a teşekkür ediyorum öncelikle. Bodrum’da tarih boyunca sanatın her dalından çok önemli isimleri hep yanı başımızda bulduk. Bu çok önemli, çünkü sanatın olduğu yerde barış vardır, kardeşlik vardır, demokrasi vardır. ‘İnsan bir güzelliğin farkına varamıyorsa, o güzelliği hak etmiyor demektir’ demiş Ferhan Şensoy. Bodrum’u seçtiği için Ferhan Şensoy’a teşekkür ederim. Geriş çok önemli bir yer. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir yer. Demek ki o da bu topraklardan ilham aldı. Yaşamak için burayı seçti. Ferhan Şensoy gibi bir değerin etkinliğinde burada ailesiyle, sevenleriyle bir arada olmak çok önemli, çok duygusal anlar yaşıyorum ben de. Elif Hanım’a ve Derya Şensoy’a çok teşekkür ederim, davetimizi kabul ettiler ve bu etkinlikte bizimle beraber yer aldılar. Hepinize geldiğiniz için ve Ferhan Şensoy’u sevdiğiniz için çok teşekkür ediyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir