Yaşam

Camdaki Kız dizisi nerede çekiliyor? Camdaki Kız Nalan’ın yaşadığı yalı nerede?

Kanal D ekranlarının sevilen dizisi Camdaki Kız, ilgi uyandıran konusu ve yıldız oyuncu kadrosunun yanı sıra çekimlerinin yapıldığı yerlerle de adından söz ettiriyor. Peki, Camdaki Kız oyuncuları kimler? Camdaki Kız konusu nedir? Camdaki Kız nerede çekiliyor? Camdaki Kız İstanbul’da mı çekiliyor? Camdaki Kız dizisinin çekildiği yalı nerede? Nalan’ın oturduğu yalı hangi ilçede? İşte cevaplar…

Ünlü yazar ve psikiyatr Prof. Dr. Gülseren Budayıcıoğlu‘nun aynı isimli kitabından uyarlanan Camdaki Kız dizisi, güçlü hikayesi ve dikkat çeken oyuncu kadrosuyla gönüllere taht kurdu. Başrollerinde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu‘nun yer aldığı ünlü yapım, geçtiğimiz yıl ilk sezonuyla ekranlara gelmişti. Merak uyandıran sezon finalinin ardından Kanal D ekranlarında yeniden izleyiciyle buluşan dizi, reyting rekorları kırmaya devam ediyor. Sürükleyici hikayesi ve başarılı oyuncu kadrosuyla dizi severlerin göz bebeği haline gelen Camdaki Kız’ın çekim yerleri de merak konusu haline geldi. Gelin, izleyenleri ekran başına kilitleyen Camdaki Kız’ın çekimlerinin yapıldığı yerlere birlikte göz atalım.

CAMDAKİ KIZ KONUSU NEDİR?

Gerçek bir hayat hikayesini konu edinen Camdaki Kız dizisinde olay örgüsü Nalan karakteri üzerinden işlenmektedir. Sıcakkanlı yapısıyla ilk görüşte herkesin sevgisini kazanan Nalan, iyi derecelerle okulunu bitirmiş zeki bir kadındır.

Varlıklı bir ailenin tek çocuğu olan Nalan, Türkiye’nin en büyük oteller zincirine sahip olan Koroğlu ailesiyle tanıştığında hayatı bambaşka bir yöne doğru gidecektir.

Koroğlu ailesinin şirketinde mimar olarak çalışan Nalan, bir anda kendisini Koroğlu ailesinin en küçük oğulları Sedat Koroğlu ile evlilik arifesinde bulur. Hayatlarında zorlu süreçler yaşayan Nalan ve Sedat adeta bir peri masalı yaşamak için el ele verse de hiçbir şey planladıkları gibi olmayacaktır. 

CAMDAKİ KIZ OYUNCULARI KİMLERDİR?

Yeni sezonda fırtına gibi esen Camdaki Kız dizisinin başrollerinde Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu yer almaktadır. Daha önce “Kırmızı Oda” dizisinde Boncuk ve Can karakterini oynayan ikilinin performansı çok beğenilmişti. Sonrasında Burcu Biricik “Nalan” karakteriyle; Feyyaz Şerifoğlu ise “Sedat” karakteriyle Camdaki Kız’da tekrar partner olarak bir araya geldi. 

Yıldız oyuncu kadrosuyla göze çarpan dizide Cihangir Ceyhan, Devrim Yakut, Enis Arıkan, Engin Şenkan, Feri Baycu Güler, Hamza Yazıcı, Hande Ataizi, Merve Polat, Nihal Menzil, Nur Sürer, Orhan Eşkin, Selma Ergeç, Şenay Kösem, Şerif Erol, Tamer Levent ve Tuğrul Tülek gibi isimler de yer alıyor.

Bir kitap uyarlaması olan dizinin yazarı Gülseren Budayıcıoğlu olmakla beraber; senaristliğini Seda Altaylı Turgut ve Yeşim Aslan üstleniyor. Nedim Güç‘ün yönetmen koltuğunda oturduğu Camdaki Kız dizisinin yapımcısı ise Onur Güvenatam.

CAMDAKİ KIZ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Kanal D’nin fenomen dizisi Camdaki Kız‘ın ilk tanıtım filmi Taksim İstiklal Caddesi‘nde çekilmişti. Burcu Biricik’in oynadığı Nalan karakteri Taksim İstiklal Caddesi’nde cam bir fanus içerisindeydi. 

Dizinin çekimleri ise İstanbul’un birçok farklı semtinde gerçekleştirilmektedir. Ancak çekimlerin çoğunun İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde ve Tarlabaşı Bulvarı‘nda yapıldığı bilinmektedir. 

CAMDAKİ KIZ DİZİSİNDE NALAN’IN OTURDUĞU YALI NEREDE? 

Dizide Nalan karakterinin ve ailesinin yaşadığı yalı, izleyiciler tarafından büyük bir ilgi gördü. Denize sıfır manzarasıyla dizi severlerin odak noktası haline gelen yalının nerede olduğunu öğrenmek isteyenler internette konuyla ilgili araştırma yapmaya başladı.

Nalan’ın yaşadığı yalının İstanbul’un Beykoz ilçesinde olduğu öğrenildi. Kanlıca’da yer alan yalının ismi ise Esra Umur Yalısı. Fatih Sultan Mehmet köprüsünün nefes kesen manzarasına doğru bakan yalı aynı zamanda ünlü şarkıcı Ebru Gündeş ve Arzu Sabancı’ya komşu olduğu biliniyor. Görkemli yapısı ve ihtişamıyla göz kamaştıran yalının fiyatı ise tamı tamına 165.000.000 Türk Lirasıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir