Yaşam

Osman Bey Turgut Bey ile birlik olur! Kuruluş Osman 69. bölüm fragmanı

Söğüt’ten dönen Kayı kafilesine Katalanlar saldırdı. Aralarında Bala Hatun’un da olduğu kafileyi gören Osman Bey bir terslik olduğunu anladı. Çünkü Bala Hatun ağır yaralanmıştı. Gebe olan Bala Hatun’un sağlık durumunun iyi olduğu müjdesini duyan Osman Bey intikam için yola çıkar. Kuruluş Osman 69. bölüm fragmanı

Osman Bey’in bu kez düşmanları oldukça fazladır. Osman Bey’in üzerine birden fazla Bizans tekfuru gelir. Sinsi planlarla Osman Bey’e yaklaşan tekfurlar, alpleri tuzağa düşürerek öldürür. Osman Bey alplerinin hesabını sormak için karayele binmek için ağıra gider ancak atı Karayel’in öldürüldüğünü görür. Bunun intikamını almak için yemin eder. Bala Hatun, Malhun Hatın2un kendisinin gebe olduğunu öğrenir. Ancak bunu sır olarak saklamasını ister. 

KURULUŞ OSMAN 69. BÖLÜM FRAGMANI

KURULUŞ OSMAN NEREDE ÇEKİLİYOR?

Beykoz ilçesine bağlı Riva’da özel bir plato yapıldı. Platoda kaleler, hanlar, hamamlar, camiler, kiliseler, en ince ayrıntısına kadar inşa edildi. Avrupa’nın en büyük platolarından biri olan yerin yapımında 60 ayrı marangoz ekibi canla başla her gün çalışıyor. Aynı ortamı yakalamak için bölgedeki göle yapay nehir açıldı. Toplamda 1500 kişi çalışıyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir