Anne & Çocuk

Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan ‘Baby shower’ eleştirisi!

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, günümüzde giderek yaygınlaşan Baby shower partilerine sert bir tepki gösterdi.

Ağrı’da gerçekleştirilen “Peygamberimiz ve Vefa Toplumu” konferansına katılım sağlayan DİB Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, günümüz trend kutlamalarından olan “Baby Shower”ı eleştirdi. Doğumun gerçekleşmesinden önce “gösterişli ve maliyetli” kutlamalar ile tam bir yarış haline dönüşen kutlama için İşliyen, şöyle konuştu:

“GÜYA MEVLİT DİNLEYİNCE HELAL OLUYOR”

“Dindar insanlar bir araya geliyor, bu ‘baby shower’ dedikleri organizasyonların giriş bileti 2 bin 500 lira, asgari ücret ise 2 bin 744 lira civarında. 2 saatlik bir programa gideceksin, oynayacaksın, zıplayacaksın ya da güya mevlit dinleyince helal oluyor ya rahatlıkla girip çıkabilirsin. Dışarıya çıkacaksın bir adamın 5 nüfusuna bakmak için bir ay boyunca kan ve ter içerisinde çalıştığı kadar bir ücret ödeyip çıkacaksın. Sonra ‘Ya Resul Allah seninle cennette Kevser Havuzu’nun kenarında bulaşayım’ diye dua edeceksin. Bedava mı veriyorlar? Ne işin var senin cennette?’ desem cennet benim değil, Allah bilir. Haddimizi aşmayalım. Ama Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam’ın ölçüleri öyle demiyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir