Yaşam

95 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth artık tek gezemeyecek!

Son birkaç haftadır sağlık problemleri yaşayan İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth artık kraliyet görevlerine yanında biri olmadan katılmayacak.

İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth bir süredir yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle gündemin en çok konuşulan isimleri arasında yer alıyor. Doktorların uyarısıyla baston kullanmaya başlayan Kraliçe geçtiğimiz günlerde İrlanda gezisini de iptal etmişti. 

8 yılın ardından hastanede de bir gece geçiren II.Elizabeth, bu olayların ardından artık kraliyet görevlerine yalnız katılmayacak. Buna göre; Kraliçe hazırlanan programlara yanında kıdemli aile üyelerinden biri olma koşuluyla katılım sağlayacak.

Windsor Şatosu’ndaki konutundan online bağlantılarla daha hafif görevlerini yapmaya karar veren Kraliçe II.Elizabeth için yeni bir çalışma programı oluşturulacak.

YILIN YAŞLISI ÖDÜLÜNÜ REDDETTİ!

Bunun yanı sıra; İngiltere’de “The Oldie” dergisi her yıl önemli yaşlı insanların başarılarını kutlamak amacıyla “Yılın Yaşlısı” ödülü veriyor. Ünlü dergi bu sene “Yılın Yaşlısı” ödülünü İngiltere Kraliçesi II.Elizabeth‘e vermek istemişti.

Ancak 95 yaşındaki Kraliçe II.Elizabeth ödülü almayı kesin bir dille reddetti. Kraliçenin Özel Sekreter Yardımcısı Tom Laing-Baker tarafından dergiye gönderilen mektupta şu ifadeler yer aldı:

“Majesteleri insanın hissettiği yaşta olduğuna inanıyor. Bu nedenle ödülü kabul edebilmek için ilgili kriterleri karşıladığını düşünmüyor ve daha değerli bir alıcı bulacağınızı umuyor.”

2011 yılında 90 yaşında olan Prens Philip, “Yılın Yaşlısı” ödülünü almıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir