Yaşam

Esra Ceyhan’dan Bergüzar Korel’e çok sert Squid Game tepkisi

Oynadığı dizilerle büyük bir çıkış yakalayan ünlü oyuncu Bergüzar Korel internette izlenme rekorları kıran Squid Game dizisi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Korel’e yanıt ise Esra Ceyhan’dan geldi.

Dijital platformda Netflix’te yayınlanan ve dünyayı kasıp kavuran, çocuk oyunlarını ölümcül bir duruma çeviren Squid Game dizisi izlenme rekorları kırdı.

bergüzar korel

Korel, ‘Squid Game’ dizisini çocukların izlememesi konusunda aileleri uyarırken dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Korel, şu ifadelere yer verdi:

“Duyduklarıma inanamıyorum. Squid Game izlemeyen çocuk yok. İki gün önce ilk kez açtık ve aklı başında bir ebeveynin çocuğuna bu diziyi nasıl izlemesine izin verdiğini anlamış değilim. Bu dizi asla çocuklara uygun değildir. ‘Ama bütün arkadaşlarım izliyor’ diyebilir çocuğunuz, cevabı çok net ‘bu dizi senin yaşına uygun değil, 18 yaşından küçüksün ve o yaşa gelene kadar bizim sorumluluğumuzdasın ama diğer evlerde olan kurallar bizim sorumluluğumuz dışında.’ Anne ve babalara sesleniyorum; rica ediyorum çocuklarınıza bu diziyi izletmeyin. Kanal bile +18 ve intihar uyarısı verirken buna nasıl görmezden geliyorsunuz?”

Korel’in sözleri Ceyhan’dan tepki gördü. 

Esra Ceyhan, Bergüzar Korel’in açıklamasına, “Ne çabuk unuttuk! Ne ahlaksız teklifleri, ne aile içi yasak aşkları, ne şiddetin feriştahını içerek berbat dizileri. Çatır çatır ailecek bu saçmalıklar izlendi. Bunlardan birinde rol alan bir kadın oyuncu da bu günlerde şu zararlı bu yararlı aman çocuklar izlemesin diye ahkâm kesiyor. Yahu sen içinde yer aldığın dizinin hikâyesini ne çabuk unuttun” ifadeleriyle yanıt verdi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir