Yaşam

Milyoner’e damga vuran kaju sorusu! Akademisyen 1 dakikada elendi

Ekranların sevilen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’in yeni bölümünde Akademisyen Damla Nurcan Özkılınç’ın elendiği soru herkesi şaşırttı. Amerika’da yaşayan yarışmacı 3 dakika 22 saniye boyunca özgeçmişini anlatsa da “Bir kasedeki 27 kaju fıstığının 9’u hariç hepsini yerseniz, kasede kaç kaju fıstığı kalır?” sorusuna yanlış cevap vererek 1 dakika 11 saniyede yarışmaya veda etti.

ATV’nin fenomen bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster’in yeni bölümünde sorulan “kaju” sorusu milyonları ekran başına kilitledi. Akademisyen Damla Nurcan Özkılınç’a sorulan 2.000 TL değerindeki “Bir kasedeki 27 kaju fıstığının 9’u hariç hepsini yerseniz kasede kaç kaju fıstığı kalır?” sorusu sosyal medyanın en çok konuşulan konularından biri haline geldi.

Amerika’da bir şirkette yatırım uzmanı olarak çalışan Özkılınç, “Bir kasedeki 27 kaju fıstığının 9’u hariç hepsini yerseniz kasede kaç kaju fıstığı kalır?” sorusuna yanlış cevap verdi. İzmir’de bir vakıf üniversitesinde akademisyen olarak da çalışan yarışmacının kolay soruyu yanlış cevaplaması sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. İşte seyircileri şoke eden o sorunun yanıtı şöyle;

Bir kasedeki 27 kaju fıstığının 9’u hariç hepsini yerseniz kasede kaç kaju fıstığı kalır?

A- 9
B- 18
C- 27
D- 36

Doğru cevap ise A Şıkkı 9.

Yarışmacı 18 cevabını verdikten sonra yanlış yanıt verdiğini fark etti ve “Evet ya. Dikkatsizliğinin kurbanı oluyor insan” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir