Yaşam

Sinan Akçıl ve Emel Müftüoğlu’na 17 yıl sonra tazminat şoku

17 yıl önce bir motokuryeye çarparak yaralayan Sinan Akçıl ile aracın sahibi Emel Müftüoğlu açılan davada karar verildi. Ünlü ikili, 6 bin liralık tazminatı, faiziyle birlikte kurye İsmail Şen’e ödeyecek.

Ünlü şarkıcı Sinan Akçıl 17 yıl önce Emel Müftüoğlu’nun otomobiliyle Yenibosna’da motokurye İsmail Şen’e çarparak yaralanmasına neden olmuştu. 

Şen, hem Akçıl’a hem de Emel Müftüoğlu’na tazminat davası açtı. Bakırköy 4. Asliye Ceza Mahkemesi taksirle yaralama suçundan dolayı Sinan Akçıl’a, bilirkişi raporuna göre 8’de 8 kusurlu olduğu için bir yıl hapis cezası verdi. Mahkeme hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

emel müftüoğlu ve sinan akçıl tazminat

Tazminat davasında ise bilirkişi 88 bin 42 liralık tazminat hesabı yaptı. Sigorta şirketi 40 bin lirayı ödedi, mahkeme kalan paranın Sinan Akçıl ve Emel Müftüoğlu tarafından ödenmesine hükmetti. Ancak her iki taraf karara itiraz etti. Davanın karar duruşmasına taraf avukatları katıldı.

Mahkeme iki sanatçının bin lirası maddi, 6 bin lira manevi tazminatı 17 yıllık faiziyle birlikte İsmail Şen’e ödemesine hükmetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir