Yaşam

İstanbul’da enfes dondurma mekanları

Yaz aylarında en fazla tüketilen soğuk yiyecek arasında dondurma başı çekebilir. Dondurma buz kıvamında olması ve doğal tat içeriğiyle yendiği zaman ancak lezzetinin açığa çıktığı biliniyor. Peki, İstanbul’da en lezzetli dondurmacı adresleri nerelerdir? İşte, o adresler…

Sütlü dondurmaların mutluluk verici hormon verdiği bilinmektedir. Dondurma yerken stresten uzak kalabiliyor ve rahatlık hissiyatına kavuşabiliyorsunuz. Yoğun ve stres altında çalışanlara uzmanlar dondurma yenmesini öneriyor. Kalsiyum kaynağı olan dondurma, kemiklerin güçlenmesinde fayda sağlamaktadır. Peki enfes doğallıkta bulabileceğiniz dondurmalara İstanbul’da nereden ulaşabilirsiniz? En iyi dondurma satış noktaları nerelerdir? İşte, merak ettiğiniz o mekanlar…

İSTANBUL’DA DONDURMA MEKANLARI

Beşiktaş merkezde bulunan dondurmacılardan birbirinden çok dondurma çeşidi bulabilir ve evinize paket olarak da talep edebilirsiniz.

Kadıköy merkezde alabileceğiniz bir çok dondurma satış noktası bulunmaktadır. Rengarenk dondurma çeşitlerini en doğalından tatmak için değerlendirebilirsiniz.

Taksim dondurma çeşitlerinin her türlüsünü bulacağınız bir diğer satış noktası. Dondurmanızı yiyerek aynı zamanda İstiklal Caddesi’ni boylu boylunca turluya bilirsiniz.

Üsküdar‘a gelince dondurma yemeden gidilmeyeceği bir gerçektir. Kız kulesi civarında ve Üsküdar’ın merkezi çevresinde rahatlıkla bulabileceğiniz dondurma mekanları sizleri bekliyor.

Büyükada dondurmasıyla meşhur olan bir adacık. Buraya akın eden Türkü yabancısı herkes o enfes dondurmasından yemeden adayı terk etmiyor. Dondurmanın burada en fazla tüketilen soğuk tatlı olmasına rağmen maliyetinin düşük olması ayrıca yüz güldürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir