Yaşam

En popüler dekorasyon akımı: Avangard dekorasyon akımı

Ev dekorasyonunda birçok yeni trend mevcut. Bu sebeple de uygulanacak trendi belirlemek konusunda birçok çelişki oluşuyor. Ancak tüm bu çeşitlilik içerisinde en trend olanı; avangard dekorasyon akımı. Peki avangard dekorasyon akımı nedir? Neden bu kadar trend oldu? Sizler için avangard dekorasyon akımıyla ilgili bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. Avangard akımıyla ilgili tüm detaylar sadece yasemin.com’da!

Mobilya dekorasyonunun yeni trendleri arasında yer alan avangart parçalar; klasik olarak kabul edilen dekorasyon modellerine yepyeni bir soluk getiriyor. Hem klasik hem de göz alıcı olan bu dekorasyonlar ile istediğiniz modern dokunuşu yakalamanız da mümkün oluyor. Günümüzde oluşturulan avangart dekorasyon stillerinde; gösterişli mobilyalar ve renkler kullanılıyor. Aksesuar konusunda da tamamlayıcı unsurlar dikkati çekiyor. Peki avangart mobilya dekorasyonunda en çok tercih edilen dekorasyon stilleri nelerdir? Göze ilk çarpan; renklerin koyu tonda tercih ediliyor oluşu. Aksesuar konusunda tercih edilen renkler ise parlak ve ışıltılı tonlar. Kullanılan mobilya renkleri, salonun ya da yatak odasının ana rengi oluyor. Bu sebeple rengi seçerken anlamlarına ve yansıttıkları enerjiye de ayrıca önem vermeniz gerekir. 

Avangart deyince aklımıza klasikçilik gelebilir ancak aslında avangart kelimesi, klasik yapının tam tersi bir anlam ifade ediyor. Yani klasik yapının sunduğu o renk uyumunun tam aksine, birbirine zıt renklerden bir kontrast uyumu bu dekorasyonda sağlanabilir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir