Yaşam

Oyuncu Mevlüt Demiryay vefat etti! Şehir Tiyatroları’ndan taziye mesajı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçısı Mevlüt Demiryay hayatını kaybetti. Demiryay için Şehir Tiyatroları tarafından bir taziye mesajı yayımlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçılarından Mevlüt Demiryay hayatını kaybetti. Sanatçı için Şehir Tiyatroları’ndan bir taziye mesajı yayımlandı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:

‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Değerli Sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Mevlüt Demiryay’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor. Kederli ailesine, tüm sevenlerine ve Türk Tiyatrosu’na başsağlığı dileriz. Sanatçı, 26 Haziran 2019 Çarşamba günü kılınacak öğle namazını müteakip Niğde Ulukışla Mezarlığı’na defnedilecektir.’

MEVLÜT DEMİRYAY KİMDİR?

1 Ocak 1965 tarihinde Niğde’de dünyaya gelen Demiryay; Fosforlu Cevriye, Seni Seviyorum Rosa, Sinekli Bakkal gibi pek çok filmde rol aldı ancak akıllarda Olacak O Kadar adlı skeç dizisindeki rolleriyle yer etti. İBB Şehir Tiyatroları bünyesinde;  Kral Ölüşüyor, Çengi, IV. Murat, Yaz Gecesi Rüyası, İlk Göz Ağrısı, Ölü Ordunun Generali gibi oyunlarda yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir