Yaşam

Konya’da nerede konaklama yapılır? Meşhur yemekleri nelerdir?

Konya şehirler arasında maneviyatının yüksek olmasıyla bilinir. Mevlana şehri olarak bilinen ve kutsal sayılan Konya’ya gönül rahatlığı ile ailenizle gidebilir ve muhteşem bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Peki, Konya’da nerede konaklama yapılır? Konya’nın meşhur yemekleri nelerdir? İşte, tüm gerçekliği ile Konya…

Her köşesi ayrı güzel olan Konya, Mevla Hazretlerinin türbesinin bulunduğu güzelliklerin bir arada olduğu nadide bir yerdir. Etli yemekleriyle meşhur olan Konya’ya ailelerinizle birlikte özel günlerde ve bayramlarda gidebilir huzurlu ve keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Muhafazakar ailelerin tercihleri arasındaki ilk sırada Konya şehri bulunmaktadır. Peki, Konya’da ailenizle birlikte yemek yiyeceğiniz alkolsüz mekanlar nerelerdir? Konya’da rahat ve huzurlu hissedebileceğiniz konaklama yerleri hangileridir? İşte, kendinizi evinizde gibi hissedeceğiniz Konya konaklama mekanları ve alkolsüz restoranları…

KONYA’DA NERELERDE KONAKLANIR?

Alkolsüz olan Bayır Diamond Hotel, muhafazakar ailelerin rahatı için tasarlanmış ortama sahip olan ve havuzları, fitness salonları, toplantı salonları ve geniş-konforlu odaları ile birçok özelliğiyle her türlü beklentiyi karşılamaktadır.

Bera Otel, fiyatı ve kalitesi açısından müşterilerinden olumlu tepkiler almasıyla beraberinde daimi müşterilerinin olduğu konaklama mekanlarından biridir. Bu otel aynı zamanda toplantı, atölye gibi platformları bünyesinde barındırıyor.

İSTANBUL’DA ALKOLSÜZ RESTORANLAR

Konya’nın meşhur etli ekmeğinin en lezzetli yemeklerine tatmak için, Akkonak Restaurant‘ta lezzetli çorba, sulu yemeklerle ve tatlı çeşitlerini seçebilirsiniz.

Farklı çeşit ve farklı damak tatlarına yer veren Dar-ı Lezzet Etli Ekmek Sarayı, farklı çeşitten hazırlanmış etli ekmekleri ve dürümleriyle değişik karışımları bir araya getirerek kendine has bir tat oluşturur.

Dünyada ilk ve tek Selçuklu ve Mevlevi mutfağına rastlayabileceğiniz bir yer olan Somatçı Fihi Ma Fih, lezzetli yemek menüsü bir yana nostaljik ve rustik karma iç dizaynı ile müşteriler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Konya’nın yöresel yemeklerini taşıyan Kandil Etli Ekmek Evi, bamya çorbası, fırın kebabı, peynirli pide gibi yemekler ile katmer ve künefe gibi tatlılara menüsünde yer veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir