Yaşam

Hayat Van Eck kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Hayat Van Eck’in hayatı!

Olimpiyat şampiyonu Milli Halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatı film oluyor. Naim Süleymanoğlu canlandıracak isim, Onur Saylak’ın Daha filmiyle tanınan Hayat Van Eck oldu. Peki Hayat Van Eck kimdir? İşte Hayat Van Eck’in biyografisi!

Ayla, Müslüm, Çiçero ve Türk İşi Dondurma filmlerinin yapımcısı olarak dikkat çeken Mustafa Uslu, Olimpiyat şampiyonu Milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını film yapıyor. Süleymanoğlu’nu, oyuncu ve yönetmen Onur Saylak’ın son filmi Daha’da rol alan Hayat Van Eck canlandıracak. Peki Hayat Van Eck kimdir? İşte Naim Süleymanoğlu’nu canlandıracak olan Hayat Van Eck’in biyografisi!

HAYAT VAN ECK KİMDİR?

Hollanda’nın Amsterdam kentinde dünyaya gelen Eck, 6 yaşına kadar Hollanda’da yaşadı. 6 yaşından sonra ailesiyle birlikte İzmir’e yerleşti ve burada yaşamaya başladı. Babası Hollandalı olan Eck’in annesi bir Türk’tür.

2017 yılında oyuncu ve yönetmen Onur Saylak’ın Daha isimli sinema filminde rol alan Eck, filmde canlandırdığı Gaza rolüyle 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Umut Veren Genç Oyuncu ödülünü kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir