Yaşam

Ev dekorasyonunda doğal taş modası

Ev dekorasyonlarında yeni trend doğal taş modası. Evlere farklı bir görüntü kazandıran doğal taş modası; evlerin tüm bölümlerinde uygulanabiliyor. Ait olduğu coğrafyanın sinerjisini, tasarımında yansıtan doğal taşlar ile evinize birbirinden farklı dekorasyon stilleri uygulamanız mümkün. Sizler için ev dekorasyonun yeni trendi olan doğal taş modasını ele aldık. Doğal taş modası tüm detaylarıyla sadece yasemin.com’da!

Ev dekorasyonunda modern bir görünüm elde etmek için çeşitli dekorasyonlar tercih edilir. Bu dekorasyonların en önemli özelliği; her mevsime ve sezona hitap etmesi. Bu anlamda da dekorasyon konusunda en çok dikkat çeken trend dekorasyon, taş duvar modelleri. Salon, mutfak, banyo, yatak odası ve daha pek çok alanda rahatlıkla kullanılabilen bu dekorasyon trendi, evlerin ruh halini de doğrudan değiştirme etkisine sahip. Belirli coğrafyaların özelliklerini üzerinde taşıyan bu taşlar, sahip oldukları bazı özellikler sayesinde bulundukları ortama tersi bir hava etkisi oluştururlar. Örneğin sıcak havalarda soğuk etki oluşturmak gibi. Bu taşlar aynı zamanda rutubeti de önlüyor ve daha ferah bir alan oluşturuyor. Modern mimaride artık bu taşlar üzerinden yapılan duvar dekorasyonları oldukça etkin. Peki bu dekorasyon trendi ev içerisinde nasıl durur? Sizler için derledik:

EV DEKORASYONUNDA DOĞAL TAŞ MODASI

Doğal taşlar ile dekorasyon yaparken, öncelik taş boyutları olur. Ancak bilinmelidir ki bu taşlar için sabit bir boy oranı yoktur. Her boyda bulmanız ve ev dekorasyonunda kullanmanız mümkün. Bu konuyu kapattıktan sonra taş duvarların hangi görünümde kullanılacağını belirlemek sürecine geçersiniz.

Salon dekorasyonu için en trend modellerden biri taş duvar kağıtları. Doğal bir görünüm kazandıran bu modeller, havalı bir salon oluşturma fikrinde olanlar için ideal oluyor. 

Fazla dokuya sahip oluşu oda dekorasyonunda kaba ve kalabalık modellerin kullanılmasına engel olur. Bu yüzden odaların sadece belirli alanlarını kapsayan bir duvar dekorasyonunu da tercih edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir