Yaşam

74 yaşındaki çaycı Mehmet Çevik karga ile çay servisi yapıyor!


İzmir sahilde çaycılık yapan 74 yaşındaki Mehmet Çevik’in, 2 ay önce bulup beslediği karga, çay tezgahından ayrılmıyor. Karga ile çaycının bu dostluğu şaşkınlığın yanı sıra hayran bırakıyor. İşte, haberin ayrıntıları…

Balçova ilçesi İnciraltı Mahallesi’nin sahil kenarında yaklaşık 20 yıldır çaycılık yapan Mehmet Çevik, iki ay önce tezgahına gelen bir kargayı beslemeye başlamasıyla dostluk ilişkilerinin kapısını açtı. Her gün beslediği karganın yanından ayrılmadığını gören Mehmet Çevik, kargayı beslemeye devam etti.

Mehmet Çevik karga ile dostluğu hakkında,“Müşteriler çok memnun. Gelip fotoğrafını çekiyorlar, ilgileniyorlar, seviyorlar. Papağan ya da muhabbet kuşu olsaydı bu kadar ilginç olmazdı ama karga yabani bir kuş olmasına rağmen burayı evi gibi görmeye başladı” açıklamasında bulundu.

Devamlı müşterilerinden biri olan Müzik öğretmeni Olga Poyraz,“Kartal besleyen var, şahin besleyen var, kanarya besleyen var ama karga olayı enteresan bir durum. Geldiğimiz zaman fotoğrafını çekiyoruz. Çocuklar burada parkta oynuyorlar, biz de bir yandan serinliyoruz ve güzel bir ortam oluyor” kelimelerini kullandı.

KARGA İLE MEHMET ÇEVİK’İN DOSTLUK ANLARI;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir