Moda

ZENDAYA TESCİLLİ BİR MODA İKONU OLUYOR!

Amerikan Moda Konseyi CFDA’in önümüzdeki Moda Ödülleri’nde Zendaya’yı ‘Moda İkonu’ olarak taçlandırması hiç şaşırtıcı değil! Son dönemlerde kırmızı halılarda ve katıldığı davetlerde stili ile radarımızdan düşmeyen Zendaya, aynı zamanda Valentino ve Bulgari gibi iş birlikleri ile anılıyor. Moda sektörünün gözde isimleri haline gelen Zendaya aynı zamanda Tommy Hilfiger ile ‘Daya by Zendaya’ adlı cinsiyetsiz bir koleksiyon tasarlamış ve Lancome’un marka elçisi olmuştu.

Stilisti Law Roach ile yılın en çok konuşulan ve beğeni toplayan kırmızı halı stillerine imza atan Zendaya, kısa bir süre önce vintage Versace elbise ile Beyoncé’nin stiline gönderme yapmış ve sonrasında ise Amerikan iş insanı Eunice Johnson’a ait bir Saint Laurent elbise giymişti. Son olarak Venedik Film Festivali’ndeki ‘Dune’ filmi prömiyerine nefes kesen bir Balmain elbise giyen Zendaya, Oscar Ödüllerine ise karanlıkta parlayan bir Valentino elbise giymişti.

Daha önce Naomi Campbell, Beyoncé ve Lady Gaga gibi isimlere verilen ‘Moda İkonu’ Ödülü, 2021 CFDA Moda Ödülleri’nde ise Zendaya’ya verilecek. Aynı törende Anya Taylor-Joy’u da onore edecek olan 2021 CFDA Ödülleri, Taylor-Joy’a ‘Yılın Yüzü’ Ödülünü verecek. Amerikan Moda Konseyi’nin heyecanla beklenen 2021 Moda Ödülleri, 10 Kasım’da gerçekleşecek.

Daha önce de moda sektörü tarafından ödüller ile onore edilen Zendaya, eşitlik, çeşitlilik ve modada sürdürülebilirliği savunduğu için geçtiğimiz sene ‘Green Carpet Moda Ödülleri’nde’ 2020 Vizyoner Ödülü’nü almıştı. Ödülü alırken, “Bu benim için inanılmaz bir onur ve benim için çok anlamlı… Kariyerim boyunca birçok farklı güzelliği temsil etme ve gösterme şansım oldu.” diyen Zendaya, “Yaptığım iş ile, güçlü ve yaratıcı pozisyonlar için daha fazla alan tanıyabiliyorum ve umarım bunu moda sektörü her gün gördüğüm güzellikleri tamamen temsil edene kadar devam ettirebilirim.” diye eklemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir